kontakt:    tel.:510 535 549   e-mailknk24@interia.pl

O nas... | Regulamin | Koszty dostawy | formularz kontaktowy  
logo  

Twój koszyk jest pusty

logowanie | rejestracja
NIE ZNALAZŁEŚ KSIĄŻKI NA STRONIE ?
ZAMÓW - telefonicznie lub mailowo - KAŻDĄ KSIĄŻKĘ Z RABATEM - 17 % - CAŁY ROK !
POLECAMY!!!!
Producenci
Zamów przez telefon! (od poniedziałku do piątku):
Telefon 510 535 549 (linia czynna w godzinach 11.00–18.00)

strona główna:

Przeżyć...i co dalej Maria Orwid

    Przeżyć...i co dalej     Maria Orwid

wydawca: WL

format 123 × 197 mm
oprawa broszurowa
stron 344
ISBN 83-08-03834-4Cena 29.9 zł


w magazynie: brak


ocena: 4.00


Powiadom znajomego

Niezwykły portret kobiety–psychiatry, twórcy pierwszej w Polsce Klinikę Psychiatrii Dzieci i Młodzieży.

Rozmowy o przeszłości i współczesności, tematy trudne, bolesne, intymne. Maria Orwid, dziecko Holocaustu, opowiada przejmująco swoją biografię, opisuje swoje zmagania z przeszłością okupacyjną. Wspomina powojenne lata krakowskiej Katedry Psychiatrii i jej przyjacielskie związki z artystycznym środowiskiem Krakowa, dzieli się z czytelnikiem swoją głęboką wiedzą o człowieku i jego psychicznych problemach. Jej walka o godność pacjenta i humanizację psychiatrii mają swe źródło w traumatycznych doświadczeniach dzieciństwa.

Rozmowy z Katarzyną Zimmerer i Krzysztofem Szwajcą, w ogóle całe to przedsięwzięcie, cała ta podróż do „źródeł” mojego życia, stały się dla mnie wielką przygodą intelektualną i psychiatryczną.
Potwierdziło mi się zdanie Harolda Pintera, że nasza przeszłość jest równie nieznana i tajemnicza, jak nasza przyszłość… Dotyczy to częściowo tylko faktów, głównie emocji, pamięci i znaczeń osobistych nadawanych poszczególnym wydarzeniom.
Od tego momentu rozpoczęły się moje zmagania ze stereotypami dotyczącymi mojego życia, moich bliskich, dokończyła się próba zintegrowania poszczególnych okresów życia, które w zasadzie pokrywają się z różnymi okresami historycznymi w kraju. Była to próba poszukiwania tak zwanej prawdy, kim byłam, kim jestem, jako człowiek, kobieta, psychiatra, wreszcie jako dziecko Holocaustu.
Nie mam pojęcia, czy dałam sobie z tym radę. Dwóch rzeczy jestem właściwie pewna: cudownej miłości, jakiej doznałam w dzieciństwie (nawet jeśli jest to mitologia, to nie dam jej sobie odebrać) - oraz tego, że mój los jeszcze przed urodzeniem naznaczony był rozstaniami i utratami. Te sprawy zdeterminowały moje życie. A jednocześnie przewijały się przez nie różne pasje i także miłość.
Maria Orwid

Autorzy:
Maria Orwid - profesor psychiatrii, pionier psychiatrii rodziny i terapii rodzinnej w Polsce, współtwórca modelu pracy multiprofesjonalnych zespołów w psychiatrii, współautorka pierwszych prac o psychicznych skutkach wojennych przeżyć obozowych, inicjator projektu terapeutycznego dla Dzieci Holocaustu i Drugiego Pokolenia, stworzyła pierwszą w Polsce akademicką Klinikę Psychiatrii Dzieci i Młodzieży i kierowała nią przez wiele lat, wychowała grono uczniów - naukowców, psychiatrów, psychoterapeutów. Jest honorowym członkiem Europejskiego Towarzystwa Terapii Rodziny i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Katarzyna Zimmerer - dziennikarka, tłumaczka, autorka książki pod tytułem Zamordowany świat. Losy Żydów w Krakowie w latach 1939-1945.

Krzysztof Szwajca - lekarz, asystent Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, zajmuje się psychiatrią transkulturową i środowiskową, jest członkiem zespołu terapeutycznego dla Dzieci Holocaustu.Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinięO nas... | Regulamin | Koszty dostawy | formularz kontaktowy

Profesjonalne sklepy internetowe Shoper.pl

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.